Дмитрий Стрельчин (frisbee_blog) wrote,
Дмитрий Стрельчин
frisbee_blog

Галтамет кризби - історія гриКризбу
придумали козаки задовго до того, як було винайдено м'яч. Кризба - це коротка назва КРИшки З БАняка. Спочатку кризбу жбурляли одне одному на влучність, а коли надоїло просто жбурляти - придумали гру галтамЕт. Назва галтамет (або гальтамет) кризби - це скорочення від слів - ГАЛявина ТА МЕТання кризби. Дві ватаги ставали стінка на стінку по різні сторони галявини. Одна ватага намагались, жбурляючи одне одному кризбу, довести її до дальньої кінцівки. Якщо кризба падала на землю, друга ватага підбирала її і починала атаку в напрямку другої кінцівки.

Для галтамету було і практичне примінення. Наприклад, коли треба було серйозно з'ясувати стосунки між ватагами, грали кризбою з заточеними краями. Хто залишався на ногах останнім, той і вважався переможцем.

Ця гра, разом із прапором та гімном України, довго переживала часи жорстоких репресій, чекаючи свого часу. А тим часом українська діаспора в Америці продовжувала грати у неї розносами до піци. Американці підгледіли та й собі почали грати, перекрутивши назву по-своєму - алтимат фризбі. І лише тепер, у часи національного відродження, ми повертаємось до свого коріння і відновлюємо стародавню традицію галтамет кризби.

Посилання: http://frisbee.lviv.ua/index.php?page=real_history

 

PS Хто не розуміє нашої мови - пользуйтєсь пєрєводчіком Гугл: http://translate.google.com/  ))

 

Tags: история, лол, фризби
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 2 comments